Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówUdrażnianie kartridży atramentowych


Instrukcja stosowania płynu do udrażniania - Nozzle Rocket

Płyn do udrażniania Nozzle Rocket

Płyn przeznaczony jest do udrażniania wewnętrznego kartridży do drukarek atramentowych. Jego specjalnie opracowany skład chemiczny umożliwia bardzo dokładne usunięcie (rozpuszczenie) resztek zaschniętego atramentu z wnętrza kartridża.

W przypadku, gdy napełnimy atramentem kartridż i po pierwszych testach wydruku okazuje się, że nie wszystkie dysze zostały udrożnione, należy kartridże wyjąć z drukarki i ustawić głowicą drukującą do góry (jak pokazano na zdjęciu).

Następnie aplikujemy kilka kropli płynu Nozzle Rocket na powierzchnię dysz wylotowych i czekamy, aż roztwór wpłynie do środka głowicy.

Aplikowanie płynu Nozzle Rocket do kartridża drukarki

Instalujemy kartridże w drukarce i przeprowadzamy wydruk testowy. Ponieważ płyn Nozzle Rocket zawiera w sobie związki amoniaku, podczas wykonywania wydruku grzałka dyszy wylotowej podgrzewając płyn powoduje, że dochodzi do chemicznej eksplozji płynu i resztki zaschniętego atramentu wraz z kropelkami płynu Nozzle Rocket są wystrzeliwane przez dysze wylotowe na kartkę.

Instalacja kartridża w drukarce po zastosowaniu płynu Nozzle Rocket

Instrukcja stosowania płynów (żółtego wewnętrznego jak również różowego zewnętrznego oraz specjalnego atramentu płuczącego do głowic Epson) jest dostępna na stronach wortalu Druknet

Opracował:
Piotr Matysiak
Product Manager
AGAWA.PL

Komentarze:


 • Jaki płyn zastosować do udrażniania w drukarce Canon IP4000 ? Jaki płyn zastosować do udrażniania w drukarce Canon IP4000 ?
 • W jaki sposób udrożnić kartridż w drukarce Epson Stylus C62 bo mam zatkane dysze ? W jaki sposób udrożnić kartridż w drukarce Epson Stylus C62 bo mam zatkane dysze ?
 • HP Deskjet 610 nie drukuje koloru po dłuzszym okresie nieużywania, co mam zrobić ? HP Deskjet 610 nie drukuje koloru po dłuzszym okresie nieużywania, co mam zrobić ?
 • W Hewlett Packard DeskJet 3420 na wydruku brak magenty, moze ktoś pomoże ? W Hewlett Packard DeskJet 3420 na wydruku brak magenty, moze ktoś pomoże ?
 • Kartridż kolorowy nie drukuje ale zostawia na sciereczce 3-kolorową plamkę, co jes nie tak ? Kartridż kolorowy nie drukuje ale zostawia na sciereczce 3-kolorową plamkę, co jes nie tak ?

 • Captcha

  Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

  Płyn do udrażniania głowic - Nozzle Rocket wewnętrzny
  Płyn przeznaczony jest do udrażniania (płukania wewnętrznego) kartridży do drukarek atramentowych. Jego specjalnie opracowany skład chemiczny umożliwia na bardzo dokładne usunięcie (rozpuszczenie) resztek zaschniętego atramentu z wnętrza kartridża. Płyn ten jest płynem pomocniczym i powinien być stosowany wspólnie z wewnętrznym płynem żółtym marki OCP. Prostymi słowy - Nozzle Rocket usuwa wszys...


  Płyn do udrażniania głowic - żółty wewnętrzny
  Instrukcja obsługi płynu do czyszczenia głowic wymiennych (Hewlett Packard, niektóre serie Lexmark, Canon seria 2000/ 4000/ 5000). Niewielkie zanieczyszczenia: ręcznik nasączyć płynem do udrażniania i pozostawić głowicę (na ręczniku) w takiej pozycji, jak jest w drukarce na około 15-30 minut (max do 2 godzin), następnie przetrzeć szmatką okolicę dysz drukujących. Duże zanieczyszczenia: napełnia...


  Płyn do czyszczenia głowic - różowy zewnętrzny
  Płyn jest przeznaczony do czyszczenia niewielkich zaschnięć głowicy drukującej. Instrukcja stosowania: Nalewamy niewielką ilość płynu na szmatkę lub papierowy ręcznik. Kładziemy kartridż na ręczniku (bądź szmatce) na kilka minut w pozycji takiej jak jest w drukarce. Przecieramy okolicę dysz drukujących. Pojemność: 100 ml


  Atrament do udrażniania głowic EPSON
  Atrament płuczący przeznaczony jest specjalnie do czyszczenia głowic stałych w drukarkach marki EPSON. Należy nim napełnić kartridż (zarówno czarny jak i kolorowy), a następnie wykonać pełnostronicowy wydruk kolorowego obrazu. Niebieski kolor atramentu pozwala na śledzenie przebiegu procesu czyszczenia głowicy i pozwala stwierdzić czy wszystkie dysze zostały już udrożnione.


  Strzykawka do regeneracji
  Specjalistyczna strzykawka, którą zalecamy używać podczas regeneracji kartridży do drukarek atramentowych. Ma wbudowany tłok z elastycznym uszczelnieniem co zapewnia płynny jego przesuw, element ten jest dużą zaletą tej strzykawki i zapewnia o wiele większą trwałość niż tłok ze zwykłej strzykawki z apteki. Ponadto posiada czytelną i trwałą skalę, możemy odmierzać dawki atramentu z dokładnością ...
  Z tej strony skorzystało już 6419516 osób
  Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  social media Youtube Facebook Google+