Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówPapiery i folieDruk na folii w drukarce typu "desktop" - właściwy dobór nośnika

Drukowanie na folii na pozór wydaje się trudniejsze od druku na papierze. Aby uzyskać dobry efekt należy wybrać odpowiedni nośnik do posiadanego typu drukarki oraz odpowiednie jego ustawienie w sterowniku drukarki.

Ważne jest także to, do czego chcemy użyć wydruku, czy ma to być folia prezentacyjna, czy też wydruk zdjęcia z ciekawym efektem podłoża (wydruk na folii srebrnej, złotej lub innego koloru), a może druk etykiety, która będzie umieszczona na zewnątrz.

Jeśli wiemy już co chcemy uzyskać - np. wydruk prezentacji do rzutnika - możemy wybierać spośród folii przeźroczystych błyszczących lub matowych. Następnie musimy ustalić w jakim urządzeniu wykonamy wydruk. Inne są folie do drukarek laserowych i kopiarek, a inne do drukarek typu "inkjet". Przy wykorzystaniu drukarki atramentowej, nie ma problemu jeśli chodzi o wytrzymałość termiczną folii. Przy druku laserowym (drukarki, kopiarki) bardzo ważnym elementem jest temp. wygrzewania, która panuje w urządzeniu. Różnica temperatur jest także, pomiędzy drukiem kolorowym i czarno białym - tak więc i tu musimy precyzyjnie dobrać nośnik, gdyż jego zły wybór może skończyć się poważnym uszkodzeniem drukarki (folia może zawinąć się na wałku grzewczym). Należy pamietać, że wydruk na folii w urządzeniu laserowym, potrzebuje wyższej temeratury, aby toner nie odpadał od nośnika.

Na koniec wybieramy grubość folii (z reguły jest ona podawana w mikronach) - dopasowaną do posiadanego przez nas urządzenia drukującego. Producenci drukarek podają w instrukcji obsługi sprzętu obsługiwane grubości nośników.

Komentarze:


 • Dobór folii Dobór folii
 • Dobór papieru do drukarki Dobór papieru do drukarki
 • Dobór folii Dobór folii
 • Drukowanie na folii Drukowanie na folii
 • drukarka do folii drukarka do folii
 • Dobór drukarki Dobór drukarki
 • W jakim programie przygotować grafikę do druku na folii ? W jakim programie przygotować grafikę do druku na folii ?
 • Ustawienie drukarki Konica Minolta do druku na folii Ustawienie drukarki Konica Minolta do druku na folii
 • Na której stronie folii matowej czy gładkiej należy drukować ? Na której stronie folii matowej czy gładkiej należy drukować ?

 • Captcha

  Polecamy towary z oferty naszego sklepu AGAWA.PL

  Folia samoprzylepna do drukarek atramentowych STICKY JET WO
  FOLEX Sticky Jet WO - biała, błyszcząca folia samoprzylepna. Warstwa kleju osłonięta jest papierem silikonowym lub folią ochronną. Można ją wykorzystać między innymi do opisu segregatorów, regałów, opakowań czy sporządzenia reklamy na szybę. Może być stosowana w większości drukarek atramentowych. grubość: 50 mikronów format: A4 ilość: 50 arkuszy


  Folia do drukarek atramentowych BG 32 Plus
  FOLEX BG-32 Plus, przezroczysta folia do większości drukarek atramentowych - w tym również do drukarek starszych typów. Nie występuje na niej efekt metalizacji koloru czarnego. Dzięki specjalnej warstwie uszlachetniającej naniesionej na folie - użyty barwnik szybko wysycha, nie rozlewa się, a po wyschnięciu zachowuje elastyczność. grubość: 100 mikronów format: A4 ilość: 50 arkuszy


  Folia do drukarek laserowych i kopiarek BG 72 WO
  FOLEX BG-72 WO Biała, odporna na rozrywanie, nieprzezroczysta folia do wykonania profesjonalnych wydruków prezentacyjnych, przeznaczona do kolorowych drukarek laserowych. Można na niej drukować po obu stronach. Odporna na wysokie temperatury . Gwarantuje znakomite odwzorowanie barw. Jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, a tym samym świetnie się sprawdza w prezentacjach na zewnątr...
  Z tej strony skorzystało już 6046449 osób
  Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  social media Youtube Facebook Google+