Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



REGENERACJA - Problemy przy regeneracji kartridży atramentowych - Archiwum
UmieściłTreśćData
KaśkaMam drukarke hp deskjet340, napełniłam kartridż kolorowym tuszem, wydrukowała tylko jedną strone i to niewyrażnie teraz już nic więcej nie chce drukować17.10.2005 08:48:05
Product ManagerNajprostszy sposób na "przywrócenie" kartridża do stanu używalności to okolice dysz przemyć ciepłą wodą (ewentualnie papierowy ręcznik nasączyć ciepłą wodą i połozyć kartridż w takiej pozycji jak jest w drukarce). Po udrożnieniu dobrze jest odessać przez głowicę niewielką ilość atramentu (za pomocą np: strzykawki z gumową końcówką). Proszę ponadto zapoznać się z artykułem na temat udrażniania głowic: Instrukcja stosowania płynów udrażniających 17.10.2005 12:13:15
QiubMiga mi lampka od tuszów pomimo ze sa napelnione, ale po wlożeniu starego i pustego kardridża kolorowego lampka przestaje migać i drukarka normalnie zaczyna drukowac - oczywiscie w czerni bo kolorowy jest pusty. Co robić?27.05.2006 17:29:23
PawełJeżeli drukarka popiera zainstalowany pusty kartridż, a alarmuje problem przy napełnionym wskazuje to na problem z elektroniką napełnionego kartridża. Zanieczyszczeniu uległy styki w kartridżu lub jest uszkodzona elektronika wkładu.27.05.2006 18:55:27
KarolinaJak wymienić tusz w drukarce ???? Ale nie napełniać tylko wyciagnąć jeden i załozyć drugi ???04.09.2006 16:11:44
karolW wymianie tuszy w drukarce powinien "pomagać" asystent drukarki. Generalnie wymiana kartridża polega na podniesieniu pokrywy drukarki, następnie wysuwa się samoczynnie karetka, gdzie znajdują się kartridże. Gdy karetka zatrzyma się możemy wyjąć stary kartridż, a w jego miejsce włożyć nowy.06.09.2006 12:50:57
MarcinWitam i prosze o pomoc.... Mam drukarke HP640C przez jakis czas uzywalem i napelnialem wklady tuszem ale pozniej drukowalem juz tylko na czarno bialo az wreszcie kupilem nowy tusz kolorowy HP - a tu nic nie chce drukowac zoltego i ogolnie jest beznadziejnie - czy to ma znaczenie ze czarny jest napelniany i przez to kolor nie chodzi? co mam zrobic? juz czyscilem wszystko i dalej nic pomocy!21.09.2006 23:51:33
Product ManagerGdy nowy oryginalny kartridż ma problem z wydrukiem koloru żółtego prawdopodnie zaschły dysze wylotowe w głowicy drukującej. Najprostszy sposób na "przywrócenie" kartridża do stanu używalności to przemycie okolic dysz ciepłą wodą. Można również papierowy ręcznik nasączyć ciepłą wodą i położyć na nim kartridż w takiej pozycji jak jest w drukarce. Po udrożnieniu dobrze jest odessać przez głowicę około 1 ml atramentu (za pomocą np: specjalnego klipu z przystawką ssącą. Proszę również zapoznać się z instrukcją udrażniania zamieszczoną na wortalu DRUKNET: instrukcja 22.09.2006 16:40:58
tomekMam pytanie. Czy tusz z przeterminowanego kardridźa nadaje się do uzytku. a jeśli nie to co trzeba zrobić aby się nadawał.14.10.2006 17:52:25
Product ManagerAby sprawdzić, czy przeterminowany kartridż nadaje się do użytku trzeba wykonać serię wydruków testowych w kolorach CMYK. W Pana przypadku zadanie to na ta chwilę obecną jest nie do wykonania ponieważ ma Pan uszkodzoną (odklejoną) płytkę z głowicy. Problem z Pana kartridżem proszę zgłosić do sprzedawcy, u którego został kupiony wadliwy towar.15.10.2006 11:28:53
Poblem z drukarką 3820 Jorgmam problem z drukarką hp 3820 zamiast drukować obraca wałkiem tam i z powrotem następnie nie drukuje niczego. Proszę o pomoc w mojej sprawie18.10.2006 23:34:49
KamilNajczęstszą przyczyną tego typu problemów jest mechanizm czyszczenia zainstalowanych kartridży, który nie pracuje prawidłowo. Przyczyną może być połamany tryb w mechanizmie lub zalanie atramentem.19.10.2006 11:03:07
adiMam problem z kartdridżem do hp690c. Został napełniony i nie drukuje niebieskiego koloru zamiast tego wylewa się z góry i w miejscu między stykami i dyszami dysze drożne były czyszczone mam taki sam problem z dwoma kolorowymi kartdridżami.30.10.2006 22:32:52
Product ManagerW przypadku, gdy atrament "wylewa się" na górze pomiędzy kapturkiem a resztą obudowy kartridza swiadczy o tym, że:
a) została zaaplikowana zbyt duża ilość atramentu
b) nie przeprowadzony został proces balansu kartridża
c) niedrożne bądź zapowietrzone dysze wylotowe w kolorze Cyan.
Prosze zapoznac sie z instrukcja regeneracji kartridzy HP 25 / HP 49 Podaję link: Instrukcja regeneracji kartridży HP 49, HP 25
Gdy dysze wylotowe są drożne regeneracja powinna zakończyć się sukcesem.
02.11.2006 14:18:57
Fifticzesc mam drukarke Epson Stylus cx 3650 wykonczyly mi sie kardrige kolorowe tylko czarny zostal i nie chce drukowac idze ja jakos zmusic do drukowania ?? prosze o pomoc szybka w miare :( thx18.04.2007 19:19:12
Product ManagerW drukarkach marki Epson wprowadzono techniczne rozwiązanie, które uniemożliwia wykonanie wydruku, gdy brakuje atramentu w jednym z kartridży. Zabezpiecza to przed zapowietrzeniem bądź uszkodzeniem głowicy. W przypadku drukarki Epson Stylus CX 3650 kontrola ta jest przeprowadzana na poziomie chipa zliczającego. Niestety bez instalacji nowych kartridży nie będzie można drukować.19.04.2007 09:49:26
czaczaWitam, Mam nastepujacy problem: napelniłem wyczerpany kadridz drukarki lexmark z31 kadridz to 12a1970. Problem polega na tym że gdy napelnilem go do polowy drukowal normalnie,a gdy po chwili skonczylem uzupelniania (nie wiem czy nie wstrzyknąłem za duzo tuszu) po prostu nie drukuje nic na czarno. Zachowuje się tak jakby nie było czarnego a program pokazuje że zbiornik jest full. Co robic?? Dodam że dysze nie są zaschniete i tusz zostawia slad na papierze gdy przycisnę.19.04.2007 13:57:14
Product ManagerTo że kartridż stawia stemple nie oznacza, że będzie drukował. Proponuję rozebrać go i wyjąć gąbki z wszystkich komór, przepłukać je bardzo dokładnie (komory również), włożyć ponownie gąbki i napełnić kartridż atramentem. Czynności te są opisane w instrukcji do modelu HP 49 Podaję link: regeneracja kartridża HP 49 Kolejny problem, który mógł wystąpić to zanieczyszczenie komory pomiędzy dyszą wylotową a siateczką, nad która jest zamieszczona gąbka z atramentem. Proszę zapoznać się z kolejną instrukcją zamieszczoną na wortalu DRUKNET. Podaję link: Instrukcja instalacji siateczki (bubble breaker) w kartridżach marki Lexmark19.04.2007 15:07:00
AgnieszkaHej! mam wielofunkcyjny kombajn HP 1315 - całkiem ok sprzęt, tyle że mam problem z drukarką - po napełnieniu pojemników czasem pokazuje "błąd pojemnika" i nie można drukować, mimo że wszystko jest ok. Nie ma problemów z kolorowym- jest ustawiony wydruk czarno-biały. Czy przyczyną mogą być zatkane dysze?jeśli tak to jak je oczyścić? mam bardzo ograniczone pole manewru, ponieważ na górze urządzenia jest skaner i żeby dostać się do karetki z pojemnikami chyba musiałbym wszystko rozkręcić albo dać do serwisu, co jest dość kosztowne.26.05.2007 17:51:59
Product ManagerRozumiem, że problem pojawia się losowo. Nie jest spowodowany niedrożnymi dyszami. "Błąd pojemnika" może również wskazywać na problemy z kartridżem w sensie uszkodzonej bądź zanieczyszczonej elektroniki w głowicy. Proszę przetrzeć styki szmatką nasączoną alkoholem technicznym.30.05.2007 13:54:53
AdamWitam! Mam pytanie dotyczące drukarki Lexmark Z23. Mianowicie, po napełnieniu kolorowego tuszu odpowiednimi kolorami, przy drukowaniu kartka pozostaje pusta. Żaden kolor sie nie pojawia, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, i jak to naprawić? Proszę o odpowiedź. Z góry dziekuje!17.08.2007 14:05:33
Product ManagerCałkowity brak wydruku w przypadku kartridży Lexmark może oznaczać zapowietrzenie wkładu. Możliwe również, że gąbki są tak zanieczyszczone, że został zakłócony swobodny przepływ atramentu do głowicy. Kolejną możliwą przyczyną problemu może być rodzaj zastosowanego atramentu. Jeżeli do napełnienia kartridży został użyty atrament uniwersalny to może dojść do powstania "skrzepu" atramentu w okolicach siateczki (wnętrze wkładu) i kartridż taki należy rozebrać, wyjąć gąbkę, przepłukać dokładnie gąbkę i kartridż a po tym napełnić ponownie atramentem. Czynność ta jest opisana w instrukcji regeneracji kartridża HP 49 Podaję link: instrukcja regeneracji kartridży Jeżeli te czynności nie przyniosa zadowalającego rezultatu pozostaje niestety zakup nowego kartridża. Kartridze oryginalne OEM oraz zamienniki są dostępne w ofercie sklepu internetowego AGAWA.PL. Podaję link do podstrony z ofertą: tusze do drukarki Lexmark Z23 17.08.2007 15:21:38
FrancJak skasować kartridża hp 28 z drukarki hp 342030.08.2007 17:04:14
Product ManagerInstrukcja resetowania ustawień wskaźnika jest dostępna na druknecie. Podaję link: resetowanie ustawień wskaźnika w drukarkach HP 31.08.2007 13:52:23
AREKMam problem z lexmark z55. Czy jeżeli brakuje czarnego tuszu a kolorowy jeszcze jest czy drukarka może nie drukować żadnych tekstów lub obrazków?? Moze ona drukowc tylko czyste kartki?? Proszę o pomoc!!18.10.2007 23:32:08
Product ManagerDrukarki są tak konstruowane aby drukować z użyciem czarnego i kolorowego wkładu. Oczywiście istnieje również możliwosc wydruku za pomocą tylko kartridża kolorowego ale wiążą się z tym pewne niedogodności typu zmiany ustawień, zasychanie kartridża Black itp. Także proponuję napełnić kartridż czarny i uzywać kartridża Black i Color jednocześnie. Podaję link do strony z ofertą atramentu do regeneracji: atrament do regeneracji kartridży do drukarki lexmark Z 55 19.10.2007 10:55:08
MarcinPosiadam drukarkę EPSON C43UX. Od samego początku nie byłem zadowolony z jakości druku oraz ilości zużywanego atramentu. Ciągle trzeba czyścić głowice żeby cokowiek wydrukowała normalnie i to na podwyższonej jakości. Ale teraz całkiem już nie drukuje wyskoczył komunikat "czas eksploatacji części wewnętrznych drukarki dobiega końca w celu ich ...należy skontaktować się ze sprzedawcą" to już jest chyba lekka przesada posiadam ją około dwóch lat. Co mam zrobić? Proszę o odpowiedź !!!02.12.2007 19:47:37
Product ManagerObjawy te mogą być spowodowane przepełnionym pampersem (zbiornikiem na atrament resztkowy). W przypadku, gdy pampers się przepełnił, oprócz wymiany absorbera tuszu trzeba również koniecznie wykonać reset całego urządzenia za pomoca specjalnego oprogramowania diagnostycznego. Niestety nie posiadamy takiego programu i pozostaje jedynie kontakt z serwisem Epson, który odpłatnie przeprowadzi tego typu usługę.05.12.2007 19:20:34
MichałMam urzadzenie wielofunkcyjne hp 1310. Po regeneracji czarnego tuszu wyskakuje bład z czarnym atramentem. Nie mogę drukować, skanowac i kserować mimo ze w ustawieniach drukarki zmienilem ustawienia tuszy na 'jeden pojemnik z tuszem trojkolorowym'. Moje pytanie brzmi: dlaczego przy braku jednego tuszu nie mogę wykonać zadnej czynnosci zwiazanej z urzadzeniem, i czy pojemnikow do tej drukarki nie mozna regenerowac? Z gory dziekuję za odpowiedz.03.01.2008 18:22:04
Product ManagerDrukarka HP PSC 1310 ma możliwość pracy tylko z jednym kartridżem. Jako przykład podam sytuację, gdy użytkownik chce drukować tylko w odcieniach szarości: "For grayscale printing, your printer must have a black print cartirdge installed. If a tri-color print cartridge is installed, remove it so that only the black print cartridge remains in the print cartrid cradle." Czyli wystarczy wyjąć kolorowy kartridż z drukarki. Drukarka ta ma możliwość drukowania używając tylko jednego kartridża.
Proszę zapoznać się z następującą publikacją zamieszczoną na wortalu DRUKNET.PL resetowanie ustawień wskaźnika w drukarkach Hewlett Packard Kartridże tego typu można regenerować stosownie do porad z instrukcji: regeneracja kartridży do HP PSC 1310
Proszę w pierwszej kolejności przeprowadzić reset ustawień wskaźnika.
04.01.2008 12:14:23
MonikaMam pusty kadridż który nie byl uzywany okolo 1,5 roku jest jakas mozliwosc jego regeneracji czy nadaje sie już tylko do wyrzucenia?15.01.2008 16:58:06
Product ManagerUdrożnienie kartridża, który nie był używany przez ponad 1,5 roku może okazać się dużym wyzwaniem ale spróbować warto. Proszę zapoznać się z instrukcją udrażniania zamieszczoną na portalu DRUKNET. Podaję link: udrażnianie kartridży atramentowych Dodatkowo przy operacji udrażniania bardzo pomocny będzie uchwyt ze specjalną przystawką ssącą. Podaję link do podstrony z produktem: uchwyt z przystawką ssącą do kartridży Lexmark Zalecam również zakup specjalistycznych płynów do udrażniania w sklepie AGAWA.PL Podaję link: płyny udrażniające kartridże atramentowe 16.01.2008 12:14:41
NoiseMoja drukarka HP deskjet 3820 nie chce drukować :( Kupiłem nowe kartridże i nadal nie drukuje. Jeśli chcę wydrukować jakiś dokument drukarka nie reaguje i mruga tylko dioda od przycisku power i w przypadku kiedy jest niski priorytet dokumentu automatycznie usuwa go po jakiś 3-4 sekundach, a jeżeli jest wyższy to dioda uw mruga do tej pory do której sam czegoś nie zrobie PROSZE O POMOC15.02.2008 23:19:58
Product ManagerDrukarka HP 3820 ma możliwość wydruku strony testowej bez podłączania do komputera za pomocą przycisku na obudowie urządzenia. Także proszę w pierwszej kolejności wykonać wydruk bez podłączenia do komputera. W ten sposób drogą eliminacji można ustalić czy problemem są kartridże drukujące, elektronika drukarki czy inny czynnik.17.02.2008 12:55:48
PiotrWitam Mam drukarkę HP DeskJet 840c . Napełniłem czarny kardidż a mimo to drukowane słowa nie są dokładnie wydrukowane (Słowa są drukowane w paski - odcienie szarosci) nie wiem co zrobić . Dałem wszystkie opcje przeczyszczania drukarki i nic nie pomogło . Po tych czyszczeniach jeszcze ciągle mruga pomarańczowa lampka z tuszem. POMOCY!!!!10.03.2008 14:44:31
Product ManagerProblem tego typu w drukarce HP DeskJet 840C może być spowodowany przez kartridż drukujący. Być może styki w kartridżu uległy zanieczyszczeniu i z tego powodu drukarka może mieć kłopot z akceptacją kartridża. Proszę przetrzeć styki zarówno w kartridżu, jak i drukarce szmatką nasączoną alkoholem technicznym. W najgorszym przypadku mamy do czynienia z uszkodzeniem elektroniki kartridża i wtedy należy wymienić kartridż na nowy. Zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego AGAWA.PL Podaję link: tusze i atramenty do regeneracji kartridży HP DeskJet 840C 10.03.2008 15:16:31
MarionMoja drukarka to Canon Pixma MP 150, mam nadzieję ze teraz moglby mi pan udzielic pomocy??bo bardzo mi zalezy na szybkiej pomocy bo drukarka jest mi bardzo potrzebna.A moze lepiej gdybym jednak kupila nowy kadriż??14.03.2008 12:14:53
Product ManagerKartridże do drukarki Canon PIXMA MP 150 nie posiadają zainstalowanych chipów zliczających na obudowie. Jedyne zabepieczenie to indywidualny elektroniczny numer ID, który urządzenie odczytuje z głowicy kartridża. Dlatego drukarka po napełnieniu kartridża będzie sygnalizować brak atramentu, ale podejmie współpracę z wkładem. Proszę spróbować po instalacji napełnionego kartridża przytrzymać przycisk odpowiedzialny za przesuw papieru na czas okolo od 3 do 5 sekund. Ta procedura powinna zresetować ustawienia drukarki.14.03.2008 12:27:39
paulaDrukarka hp 3550. Mam pytanie, napełnilam tusz w kardridzu z tuszem czarnym ale niestety nie drukarka nie drukuje czrnego koloru, przemylam zaschniety tusz wódka Bols i byc moze to zepsulo mi kartridz...pomocy, bo na jutro mam wydrukowac 20 stron opisu!!03.04.2008 20:43:29
Product ManagerNiestety udrażnianie za pomocą wódki nie przyniesie zadowalających rezultatów, a może jeszcze prowadzić dodatkowo do zaschnięcia kolejnych dysz. Kartridże atramentowe należy udrażniać specjalnie do tego celu przeznaczonymi płynami czyszczącymi. Są one dostępne w ofercie AGAWA.PL Podaję link: płyny udrażniające kartridże atramentowe 04.04.2008 09:53:45
AlekCanon 4200
Po napełnieniu kałamarzy sterownik dalej pokazuje że są puste. Czy można to jakoś zresetować ?
02.05.2008 22:10:01
Product ManagerDrukarka Canon PIXMA iP4200 po napełnieniu kartridża będzie sygnalizować brak atramentu, ale podejmie współpracę z wkładem. Proszę spróbować po instalacji napełnionego kartridża przytrzymać przycisk odpowiedzialny za przesuw papieru na czas okolo 3-5 sekund. Powinno to zresetować ustawienia urządzenia.04.05.2008 09:54:17
WojtekWitam
Mam problem z canonem i560. Od dłuższego czasu nie używałem drukarki i w związku z tym zaschły mi dysze. Próbowałem wielu metod, w tym opisywanych na tej stronie ale to nie dało rezultatu (ani płyn do udrożniania głowic, kilku różnych firm, ani żadne inne chemikalia). Pomocnym okazało kilkukrotne zamoczenie dysz w bardzo gorącej wodzie. Po tych czynnościach drukarka od razu ruszyła i zaczęła drukować, (czyli do żadnego uszkodzenia glowicy chyba nie ma mowy skoro drukuje), lecz na najwyższym poziomie jakości wydruk jest bardzo słabej jakości. Tusz jest szary (nie taki czarny soczysty) oraz są pasy. Tuszu jakiego używam do regeneracj jest firmy "Sic" i odnośnie tej marki się nie mogę źle wypowiedziedź gdyż zawsze po uzupełnieniu drukarka drukowała kartki o wysokiej jakości (bardzo zbliżonej do oryginalnego tuszu). Co jest powodem powstawania tych pasów ?, jak to usunąć, jakie zabiegi muszę podjąć, żeby drukarka drukowała jak dawniej( oczywiście tak jak była nowa - soczysty ciągły czarny kolor ) o ile jest to wogóle jeszcze możliwe. Bardzo proszę o pomoc, najlepiej krok po kroku gdyż jest to moja ostatnią deska ratunku w tym przypadku (inaczej chyba pozostaje kupno nowej głowicy). Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
17.05.2008 20:46:34
Product ManagerPrawopodobnie głowica nie została całkowicie udrożniona lub niektóre z dysz wylotowych uległy uszkodzeniu elektrycznemu. Proszę zapoznać się z instrukcjami udrażniania głowic zamieszczoną na wortalu DRUKNET.PL Podaję link Udrażnianie kartridży atramentowych Produkty dostępne są w sklepie AGAWA.PL Podaję link: płyny udrażniające do kartridży atramentowych 18.05.2008 11:51:50
PawełWitam mam taki problem,Mam drukarkę canon ip 4200 po napełnieniu kardridży atramentem polecanym przez was. po wydrukowaniu kilku zdjęć w drukarce zaczęła mrugać kontrolka i pojawił się jakiś błąd ("Błąd operatora"). Po wyjęciu kardridży i głowicy okazało się że głowica jest od spodu cała z atramentu oraz drukarka w środku też jest zalana tak jakby tusz przeciekał przez głowicę. Używam specjalnych zatyczek po napełnieniu kardridża i dodatkowo jeszcze mam zaklejone taśmą. Proszę o jakąś odpowiedź. Pozdrawiam.15.07.2008 18:38:41
Product ManagerPrawdpodobnie niedokładnie został zabezpieczony zawór kulkowy, przez który napełniany był kartridż lub też kartridż uległ uszkodzeniu mechanicznemu.20.07.2008 11:32:47
magdawitam! jestem posiadaczem drukarki CANON PIXMA IP 4200 mam problem z tuszem ostatnio dokupiłam orginalne zamienniki myslalam ze problem sie skonczy gdyż wczesniej mi drukarka nie łapała czrnego tuszu tak samo i teraz wyskakuje mi błąd że należy uzupełnic tusz a dokładnie 3 dni temu go wymieniłam kompletnie nie wiem co robic? prosiłabym o jakas rade z góry dziekuje.26.07.2008 21:01:19
Product ManagerPrawdopodobnie styki w głowicy drukującej uległy zanieczyszczeniu i drukarka ma problem z zaakceptowaniem. Proszę zatem przetrzeć styki w głowicy oraz drukarce alkoholem technicznym. Proponuję zresetować ustawienia drukarki - przytrzymać przycisk odpowiedzialny za przesuw papieru na czas okolo 4-5 sekund.27.07.2008 13:34:51




Z tej strony skorzystało już 7566268 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+