Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



PROBLEMY ZE SPRZĘTEM - Uszkodzony kartridż bądź elektronika w drukarce - Problem z Canon PIXMA IP 4000
UmieściłTreśćData
MaciejDzień dobry. Mam problem z moją drukarką Pixma IP4000. Objaw: po wymienia głowicy drukarka "drukuje" puste kartki. Drukarka zaczęła mieć problemy z drukiem, zaczęła drukować w dziwnych kolorach po czym odmówiła pracy z kodem błędu "błąd głowicy" - 5 pomarańczowych mignięć. Wymieniłem głowicę, kod już się nie pojawia. Przy próbie wydruku drukarka zachowuje się tak, jakby normalnie drukowała, głowica się porusza, ale nie wypluwa tuszu. Dyszę są drożne, atrament świeży i oryginalny. Test zrobiłem jeszcze na dwóch innych głowicach. Po przełożeniu do drugiej identycznej drukarki podpiętej do tego samego komputer wydruk jest poprawny - głowica jest sprawna. Próbowałem też na innych komputerach zarówno z Windows 7 jak i Windows XP. Generalnie wszystko działa, tyle, że druku brak. Jest jakaś szansa na uratowanie tej drukarki? Co się mogło stać? Jest to jedna z najfajniejszych drukarek jakie miałem i żal by się było rozstać.18.07.2013 12:49:12
Mateuszprawdopodobnie uszkodzeniu uległa elektronika drukaki skoro głowica jest sprawna i drukuje w innym urządzeniu. Koszt naprawy elektroniki przewyższy wartość urządzenia. Posiada Pan sprawną głowicę drukującą, więc proponowałbym zakup używanej drukarki na serwisie aukcyjnym z np. zaschniętą głowicą drukującą. 20.07.2013 19:12:00




Z tej strony skorzystało już 7564676 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+