Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



PROBLEMY ZE SPRZĘTEM - Uszkodzony kartridż bądź elektronika w drukarce - Canon LBP 5000 i nietypowe zabrudzenia
UmieściłTreśćData
Maciej LewandowskiDzień dobry. O jakiegoś czas drukarka w nietypowy sposób "brudzi" kartki. Niezależnie od treści wydruku i użytych kolorów powierzchnia kartki wygląda jak pokryta czarnym tonerem. Także podczas wypuszczenia pustej kartki. Widać to na tym skanie - www.malew.user.icpnet.pl/blad_druku.jpg Na oko - na bębnie nie ma śladów. Na folii trasferowej też nie ma niczego, co pokrywało by się ze śladami (a jak to coś "wzdłuż"). Co może być przyczyną, czy pomoże wymiana kartridża czy to uszkodzenie drukarki?23.07.2014 19:05:16
PiotrNiestety link, który Pan podał nie działa. Proponuję przesłać skan bezpośrednio na maila druknet@agawa.pl 24.07.2014 10:35:00
PiotrEfekt szarego podtła jest związany z kartridżem drukującym Black. Czy na zwykłym papierze wydruk jest poprawny ? Kartridż drukujący jest oryginalny OEM, alternatywny czy regenerowany przez Pana ?25.07.2014 09:41:00
Maciej LewandowskiDziękuję za odpowiedź - jakiegokolwiek nośnika bym nie użył - efekt jest ten sam - zwykły papier ksero, papier "dla drukarek laserowych", "papier foto dla drukarek laserowych", Multitrans - zawsze ten sam "brud". Kartridż oryginalny, OEM Canona. Być może powodem jest przepuszczenie niewłaściwego papieru? Miałem przypadek, że na niektórych papierach toner się wręcz łuszczył, może to uszkodziło kartridż. Zauważyłem po jakimś czasie, bo mało drukuję na laserze. Ale jeśli tak, to jest pewne pocieszenie, że może wystarczy wymiana. Skan wysłałem jeszcze raz na maila.25.07.2014 11:06:21
PiotrWymiana samego kartridża czarnego powinna pomóc i usunąć defekt. Proponuje zapoznać się z ofertą sklepu AGAWA.PL odnośnie materiałów eksploatacyjnych do Pana Canona LBP 5000. Podaje link: http://www.agawa.pl/tabela_kompatybilnosci/tonery-canon-i-sensys-lbp-5000-746725.07.2014 13:16:00
Maciej LewandowskiTonery mam niemal pełne i szczerze mówiąc nie do końca wiem, co zrobić z tą drukarką - komplet tonerów, nawet zastępczych przekracza mocno wartość samej drukarki. Czy przy takim uszkodzeniu jak opisałem - rozwiązaniem byłaby wymiana bębnów OPC na nowe? Jeśli tak, to czym się różni bęben 521H412CS od 521H412H2? Na stronie nie ma jakiegoś szerszego opisu, jest tylko niewielka różnica w cenie? Myślałem nad zamiennikami - ale wypróbowałem "koleżeńsko" zamienniki Printe i jest to tragedia. Na zwykłych materiałach biurowych tego nie widać, ale wydruk grafiki (z lasera korzystam tylko do multitrans) już ujawnia nierównomierność rozłożenia toneru, kolory są też takie sobie. Nie wiem jak Wasze zamienniki do tego typu zastosowań, ale wolałbym ratować oryginały, jeśli to możliwe. Czy wymiana bębnów wystarczy?31.07.2014 22:21:17
PiotrWymiana bębna w Pana przypadku nie pomoże. Te drukarki często mają problem z efektem szarego podtła. Jest to w 99% zawsze związane z kartridżem drukującym. Kaseta jest bardzo trudna w regeneracji, aby wydruk był poprawny. Zdarzały się również sytuacje, że kartridże OEM generowały podtło. Proponowałbym zakup kaset z Naszej oferty. 01.08.2014 12:10:00




Z tej strony skorzystało już 7570503 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+