Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówForumREGENERACJA - Problemy przy regeneracji kartridży laserowych - regeneracja CE 740A HP CP5225
UmieściłTreśćData
TomekWitam. Mam pytanie odnoście regeneracji w/w katridza. 1) do czego służy nawijana na bębenek taśma ( tam gdzie znajdują się wszystkie zębatki) 2) po regeneracji kartridz wydaje dziwne dzwięki. co może być tego powodem? 3) instrukcja regeneracji nie jest precyzyjna w opisie montażu listwy podającej toner. jesdt tam podana odległość 1.6mm co nijak ma się do pozycji listwy w oryginale. jakie skutki mogą byc przy zbyt bliskim, lub zbyt dalekim wysunięciu tej listwy?30.10.2015 18:22:23
Paweł Ad1) Bębenek ten jest to zwijak taśmy transportowej. Taśma nawinięta na "bębenek" jest to stara taśma transportowa zabezpieczająca toner przed wysypywaniem.
Ad2) Prawdopodobnie zły montaż, lub uszkodzenie jednej z zębatek. Sprawdź jeszcze raz czy prawidłowo wszystkie założyłeś.
Ad3) Odległość 1,6mm jest prawidłową odległością. Ogólnie, wsunięcie listwy głębiej (odległość mniejsza niż 1,6mm) powoduje zwiększenie ilości podawanego proszku. Efektem tego może być w skrajnym przypadku wysypywanie się proszku i zabrudzenia na wydruku. Odległości większa niż 1,6mm, czyli listwa wsunięta zbyt płytko, powoduje że ilość proszku podawana na wałek developera jest zbyt mała. Wydruk jest o małym nasyceniu.
04.12.2015 10:40:00
Z tej strony skorzystało już 7458457 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+