Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



PROBLEMY ZE SPRZĘTEM - Uszkodzony kartridż bądź elektronika w drukarce - HP 3820
UmieściłTreśćData
Witam, mam problem z hp 3820.Drukarka po włączeniu długo kręci wałkami w obie strony. Kardridż przesuwa sie by w końcu zatrzymać w pozycji startowej na części czyszczącej drukarki.Kiedy chce rozpocząć drukowanie,drukarka nie reaguje natomiast zielona dioda zaczyna migac po 2 razy i krótka przerwa itd.Otworzyłem tą drukarkę i wszystko mechanicznie wydaje się ok. Obawiam się że może coś jest nie tak z elektroniką. Bardzo proszę o poradę jak to naprawić i jakie mogą być koszty takiej naprawy.15.05.2008 13:15:00
Product ManagerOpisany problem najczęściej spowodowany jest mechanizmem czyszczenia kartridży. Nie porusza się z nastepującej przyczyny: a) polamany zębatka w mechanizmie, b) zalanie atramentem Są to głównie przyczyny mechaniczne. Elektronika kartridża jest sprawna, wysyła impuls a mechanizm ma problem z wystartowaniem. Proponuje rozebrać drukarkę i sprawdzić czy zębatka w mechanizmie jest uszkodzona.16.05.2008 13:16:00
Andrzej z BydgoszczyWitam,mam problem z drukarką HP 3820.Już raz pytałem na forum ale w międzyczasie ustaliłem wiecej szczegółów.Problem polega na tym, że po włączeniu drukarka dość długo czyści kardridże po czym zatrzymuje sie w gotowości (zapalona zielona dioda).Nie daje się jednak wydrukować strony testowej ani też żadnej innej strony z komputera.Po zadaniu drukowania dioda miga i na tym się kończy.Drukarka nie wykonuje żadnego ruchu. Do tej pory ustaliłem że: 1.elektronika zarówno część sterująca jak i zasilanie są sprawne ponieważ przełozyłem je do innej drukarki i pracowała bez problemu, 2.mechanizm czyszczący kardridże jest OK ponieważ rozebrałem go 2 razy na części.Zębatki są nie uszkodzone i działają prawidłowo.Zeby być pewny że brak obudowy nie stwarza jakiegoś problemu za każdym razem normalnie skłądałem drukarke i dopiero próbowałem.Podsumowując- elektronika oraz mechanizm czyszczący jest OK oraz brak jakichkolwiek innych uszkodzeń mechanicznych a drukarka nie drukuje.W czym może leżeć problem? Proszę o pomoc.Dodam jeszcze, że problem po raz pierwszy wystąpił w czasie drukowania.Wydrukowała się 1 strona normalnie po czym drukarka stanęła i zachowuje się jak opisałem.Aha silniczki też sprawdzałem są OK a taśma wg której porusza się wózek z kardridżami nie nosi znamion uszkodzenia.20.05.2008 13:18:00
PiotrJeżeli elektronika oraz inne mechanizmy w drukarce są sprawne to wystąpił problem z komunikacją pomiędzy drukarką a komputerem. Proszę wykonać próbny test i zainstalować drukarkę na innym komputerze. 21.05.2008 13:18:00




Z tej strony skorzystało już 7569715 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+