Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



PROBLEMY ZE SPRZĘTEM - Uszkodzony kartridż bądź elektronika w drukarce - Lexmark X5150 przestał drukować na czarno
UmieściłTreśćData
Marcin - BydgoszczWitam, mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym Lexmark X5150. Drukarka przestała drukować w kolorze czarnym. Kartdridż był napełniany ok 4 razy i wcześniej nie było problemów. Ostatnio chciałem coś wydrukować i niestety wyszła czysta strona. Ok tygodnia wcześniej na tym samym kardridżu drukowałem kilka stron i nie było żadnych problemów, zaznaczam że w ciągu tego tygodnia drukarka stała nie używana, kardridż nie był napełniany gdyż jest prawie pełen (ok 70%). Aby wykluczyć problem ze sterownikami i komunikacją PC - drukarka, spróbowałem zskserować jakiś dokument w kolorze czarnym i również wyszła biała czysta strona. Następnie wyjęłem kardridż w celu sprawdzenia dysz ... zwilżyłem ciepłą wodą delikatną chusteczkę i przyłożyłem dyszami do niej ... i ukazał się regularny czarny pasek tak więc dysze są raczej ok, próbowałem również przeczyścić styki płynem na bazie spirytusu - ale również to nic nie pomogło. Jeśli ktoś wie co mogło się stać z drukarką/ kardridżem to prosze o odpowiedź - z góry wielkie dzięki:) Pozdrawiam04.11.2008 14:25:33
Product ManagerPrawdopodobnie ma Pan zapowietrzony kartridż. Proszę go odpowietrzyć wykorzystując do tego specjalny uchwyt 06.11.2008 10:23:00
Marcin - BydgoszczDziękuję za odpowiedź, lecz niestety odpowietrzanie nie pomogło .. odessałem strzykawką przy pomocy specjalnego uchytu ok 1ml ... dodam jeszcze może, że tamtego dnia drukarka przy włączaniu "wydawała z siebie" inne odgłosy niż zazwyczaj ... może coś z elektroniką drukarki nie tak?10.11.2008 08:49:15
Product ManagerMogło również dojść do uszkodzenia elektroniki kartridża. Niestety w tej sytuacji należy kupić nowy zamiennik. 10.11.2008 10:03:00




Z tej strony skorzystało już 7564463 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+