Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Forum



PROBLEMY ZE SPRZĘTEM - Uszkodzony kartridż bądź elektronika w drukarce - Hp 7260
UmieściłTreśćData
PiotrProszę o poradę, gdyż już sam nie wiem co jest grane. Drukowałem sobie tekst. W połowie jednej z stron nagle przestało drukować, a dokładniej drukowało bardzo słabo. Pomyślałem, że może coś jest z tuszem, mimo że stan pokazywał ponad 3/4 tuszu czarnego. Więc go dopełniłem, a przy okazji i kolorowy także. Co się okazuje, nadal drukuje bardzo słabo. Po kilku kombinacjach doszedłem to pewnego odkrycia. Mianowicie, gdy w drukarce jest zainstalowany jeden kardridz, (bez znaczenia czy czarny 56, czy kolorowy 57) druk jest idealny. Natomiast gdy kardridze są razem druk jest do bani. Więc co jest? Elektronika padła czy jak? Pozdrawiam30.01.2009 19:47:20
PiotrPwygląda na to że tusze się "pogryzły" - jeden zakłóca pracę drugiego - Proszę spróbuj założyć drugi zestaw tuszy sprawnych z innej drukarki, znaczy pożyczony od znajomych i pokombinuj miksowanie ich ze swoimi tuszami. Ponadto jakies skutki może odnieść tzw zerowanie poziomu tuszu metodą zaklejania styków - drukarka nie będzie znała tych kałamarzy i na nowo je zainicjuje. Inicjacji towarzyszy proces kalibracji urządzenia. Możesz też spróbować wykonać tę funkcję samodzielnie - jednym z jej elementów jest wybadanie odpowiedniej mocy podawanej do głowicy potrzebnej do wystrzeliwania atramentu. REASUMUJĄC raczej wygląda to na awarię nietypową jednej z głowic aniżeli uszkodzenie drukareczki31.01.2009 14:44:20
PiotrDziekuje za rady. Dodam jeszcze, że jak miało miejsce całe zdarzenie drukarka zaczęła nagle oba tusze pokazywać, że są pełne (SIC!) Dlatego je napełniłem. Ważna wskazówka jest też taka, iż czasami jak wkładałem kardridz kolorowy drukarka widziała go jako uszkodzonego. Jednak wyjąłem i zainstalowałem z powrotem to pokazywała, że jest ok. Pewnie jednak chyba ten kardridz kolor jest uszkodzony. Popróbuję też jeszcze z tymi stykami. Może wtedy będzie ok. A i faktycznie, też miałem wrażenie, że tusze się "pogryzły" Pozdrawiam.31.01.2009 15:31:48




Z tej strony skorzystało już 7561889 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+