Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówUdrażnianie kartridży atramentowych


Instrukcja stosowania płynu do udrażniania - Nozzle Rocket

Płyn do udrażniania Nozzle Rocket

Płyn przeznaczony jest do udrażniania wewnętrznego kartridży do drukarek atramentowych. Jego specjalnie opracowany skład chemiczny umożliwia bardzo dokładne usunięcie (rozpuszczenie) resztek zaschniętego atramentu z wnętrza kartridża.

W przypadku, gdy napełnimy atramentem kartridż i po pierwszych testach wydruku okazuje się, że nie wszystkie dysze zostały udrożnione, należy kartridże wyjąć z drukarki i ustawić głowicą drukującą do góry (jak pokazano na zdjęciu).

Następnie aplikujemy kilka kropli płynu Nozzle Rocket na powierzchnię dysz wylotowych i czekamy, aż roztwór wpłynie do środka głowicy.

Aplikowanie płynu Nozzle Rocket do kartridża drukarki

Instalujemy kartridże w drukarce i przeprowadzamy wydruk testowy. Ponieważ płyn Nozzle Rocket zawiera w sobie związki amoniaku, podczas wykonywania wydruku grzałka dyszy wylotowej podgrzewając płyn powoduje, że dochodzi do chemicznej eksplozji płynu i resztki zaschniętego atramentu wraz z kropelkami płynu Nozzle Rocket są wystrzeliwane przez dysze wylotowe na kartkę.

Instalacja kartridża w drukarce po zastosowaniu płynu Nozzle Rocket

Instrukcja stosowania płynów (żółtego wewnętrznego jak również różowego zewnętrznego oraz specjalnego atramentu płuczącego do głowic Epson) jest dostępna na stronach wortalu Druknet

Opracował:
Piotr Matysiak
Product Manager
AGAWA.PL

Komentarze:


 • Jaki płyn zastosować do udrażniania w drukarce Canon IP4000 ? Jaki płyn zastosować do udrażniania w drukarce Canon IP4000 ?
 • W jaki sposób udrożnić kartridż w drukarce Epson Stylus C62 bo mam zatkane dysze ? W jaki sposób udrożnić kartridż w drukarce Epson Stylus C62 bo mam zatkane dysze ?
 • HP Deskjet 610 nie drukuje koloru po dłuzszym okresie nieużywania, co mam zrobić ? HP Deskjet 610 nie drukuje koloru po dłuzszym okresie nieużywania, co mam zrobić ?
 • W Hewlett Packard DeskJet 3420 na wydruku brak magenty, moze ktoś pomoże ? W Hewlett Packard DeskJet 3420 na wydruku brak magenty, moze ktoś pomoże ?
 • Kartridż kolorowy nie drukuje ale zostawia na sciereczce 3-kolorową plamkę, co jes nie tak ? Kartridż kolorowy nie drukuje ale zostawia na sciereczce 3-kolorową plamkę, co jes nie tak ?

 • Captcha


  Z tej strony skorzystało już 7569281 osób
  Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  social media Youtube Facebook Google+