Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówUdrażnianie kartridży atramentowych


LCF III – płyn wewnętrzny do udrażniania głowic Lexmark oraz Dell

W celu poprawnego zregenerowania (powtórnego napełnienia) kartridży czarnych marki Lexmark oraz Dell, wszelkie pozostałości po oryginalnym atramencie (w tym głównie resztki pigmentu) muszą zostać bardzo dokładnie usunięte. Płyn o roboczym oznaczeniu LCF III jest pierwszym tego rodzaju płynem na rynku, za którego pomocą można usunąć resztki pigmentu zarówno z kanału dolotowego do głowicy (bez konieczności usuwania siateczki bubble breaker) jak również z dysz wylotowych głowicy.

Resztki pigmentu usytuowane pod siateczką - kanał dolotowy do głowicy

Resztki pigmentu usytuowane pod siateczką (kanał dolotowy do głowicy).

Resztki pigmentu w dyszach wylotowych głowicy kartridża

Resztki pigmentu w dyszach wylotowych głowicy kartridża.

Generalne zalecenia odnośnie użytkowania płynu:

W ogólnym założeniu płyn wewnętrzny LCF III mo że być stosowany do wszystkich kartridży, w których zaleca się usunięcie resztek pigmentu. Zalecamy jednak po procesie udrażniania bardzo dokładne przepłukanie wnętrza kartridża z resztek płynu LCF III. Można do tego celu zastosować wodę destylowaną. Pozostawienie w kartridżu resztek płynu może spowodować jego wymieszanie z atramentem co z kolei wpłynie negatywnie na jakość otrzymywanego wydruku.

Płyn LCF III może być stosowany jako zimny oraz podgrzany roztwór - zasadnicza różnica tych dwóch opcji to potrzebna ilość czasu na usunięcie resztek za pomocą zimnego bądź podgrzanego płynu LCF III.

Podgrzany płyn (temperatury w granicach 60 - 70 stopni C).

Napełniamy kartridż w ilość 40 ml pogrzanego płynu LCF III i pozostawiamy we wnętrzu wkładu do momentu aż temperatura płynu osiągnie wartość minimalną. Następnie usuwamy płyn LCF III z wnętrza kartridża oraz dodatkowo płuczemy kartridż za pomocą wody destylowanej.

Zimny płyn (bezpośrednio z pojemnika).

Napełniamy kartridż w ilość 40 ml zimnego płynu LCF III i pozostawiamy we wnętrzu wkładu na okres około 1 godziny. Po tym okresie usuwamy płyn LCF III z wnętrza kartridża oraz dodatkowo płuczemy kartridż za pomocą wody destylowanej.

UWAGA!
  • pozostawienie płynu we wnętrzu kartridża na okres powyżej 2 godzin może spowodować trwałe uszkodzenia głowicy.
  • w ogólnym założeniu płyn wewnętrzny LCF III może być stosowany do wszystkich kartridży, w których zaleca się usunięcie resztek pigmentu. Nie zalecamy jednak stosowania tego roztworu do kartridży HP 51629 oraz HP 6614
Opracował:
Piotr Matysiak
Product Manager
AGAWA.PL

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7374785 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+