Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówKartridże atramentowe


Tusze PGI-5BK, CLI-8 C/M/Y, CLI-8BK do drukarek Canon PIXMA iP 4200 / iP 5200 / iP 6600/ MP 500 / MP 800

Instrukcja napełniania wkładu photo black PGI-5Bk, kolorowych CLI-8C, CLI-8M, CLI-8Y oraz czarnego CLI-8Bk

 1. Pod oryginalną etykietką znajduje się zawór kulkowy.

  Kartridż Black Canon PGI-5Bk

 2. Kolejną proponowaną metodą jest wywiercenie otworu za pomocą wiertła pod etykietką, gdzie jest zamieszczony napis PUSH.

  Nawiercenie otworu w kartridżu Canon CLI-8

 3. Przed przystąpieniem do operacji napełniania zaklejamy bardzo dokładnie otwór wylotowy taśmą (otwór w kartridżu, który ma bezpośrednie połączenia z głowicą).

 4. Założyć igłę na strzykawkę i nabrać atramentu do strzykawki. Powoli napełniamy kartridż bądź przez zawór kulkowy (metoda punkt 1) lub wywiercony otwór (metoda punkt 2). Do wkładu czarnego aplikujemy 13 ml atramentu. Do kartridża kolorowego aplikujemy 6 ml.

 5. Po napełnieniu kartridża zatykamy otwór zatyczką (metoda punkt 1). Jeżeli otwór nie będzie szczelnie zatkany atrament z kartridża może wyciekać. W przypadku metody z pkt 2 zaklejamy dokładnie wywiercony otwór taśmą.

 6. Usuwamy taśmę z otworu wylotowego (z wkładu może nastąpić delikatny wyciek atramentu).

  Gotowy do użycia napełniony kartridż Canon PGI-5Bk

 7. Na wkładach są zainstalowane chipy. Po instalacji kartridża w urządzeniu zaczną pojawiać się okienka z zapytaniem o instalację kartridża - odpowiadamy pozytywnie na wszystkie wysłane komunikaty. Uwaga - zaleca się napełnianie wkładów natychmiast po tym jak urządzenie sygnalizuje brak atramentu.

Instrukcja ta dotyczy napełniania kartridży do następujących modeli drukarek: Canon PIXMA iP 4200/ iP 5200/ iP 6600/ MP 500/ MP 800

Opracował:
Piotr Matysiak
Product Manager
AGAWA.PL

Komentarze:


 • Tusz Tusz
 • Drukarka Canon Pixma iP4300 nie rozpoznaje wkładu drukującego, co robić ? Drukarka Canon Pixma iP4300 nie rozpoznaje wkładu drukującego, co robić ?
 • Jak stwierdzić że w drukarce Canon IP5200 kończy się jakiś tusz ? Jak stwierdzić że w drukarce Canon IP5200 kończy się jakiś tusz ?

 • Captcha


  Z tej strony skorzystało już 7488322 osób
  Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  social media Youtube Facebook Google+