Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówTechnologia atramentowa


HP ePrint - drukarki łączą się z telefonami komórkowymi

Funkcja ePrint umożliwia wysyłanie ze smartfonów i telefonów komórkowych z dostępem do poczty e-mail dokumentów (zdjęcia, teksty) w rozszerzeniach takich jak doc, JPG i PDF, bezpośrednio na drukarkę, która po chwili ten sam dokument wydrukuje.

Oznacza to, że można być np. w Nowym Jorku lub Nowym Sączu i wydrukować z tego miejsca dokument na drukarce, która znajduje się w Warszawie. W tym celu należy wybrać w telefonie adres e-mail, który jest przyporządkowany do drukarki. Nie ma tutaj potrzeby włączania komputera ani instalacji dodatkowych sterowników. Wystarczy, że drukarka i telefon komórkowy będą podłączone do internetu.

technologia ePrint

Popularyzowana przez HP kategoria rozwiązań druku została zaprojektowana w technologii "cloud computing". Użytkownicy mogą drukować z każdego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną i z każdego miejsca na świecie na drukarce zgodnej z funkcją HP ePrint, przechowywać dokumenty i pliki na wirtualnym serwerze, przekształcać drukarki w platformy wydawnicze aby korzystać z dostosowanych aplikacji druku oraz zarządzać aspektami druku i dostosowywać je za pośrednictwem serwisu HP ePrintCenter.

Każda drukarka HP ePrint ma unikatowy adres e-mail, który pozwala nadawcy dostarczyć wydruk w taki sam sposób, w jaki wysyła się wiadomość e-mail. Ponadto za pomocą mobilnej aplikacji HP ePrint zainstalowanej w smartfonie (dostępnej na platformy BlackBerry, iPhone i Symbian) klienci będą mogli wysyłać dokumenty do wydrukowania w domu, w pracy albo w lokalizacji publicznej, takiej jak hotel albo poczta.

technologia ePrint

W funkcję HP ePrint wyposażone są drukarki dla konsumentów Photosmart, Officejet do małych biur oraz Laserjet dla firm. Linia internetowych drukarek HP Photosmart obejmuje modele HP Photosmart Premium e-AiO, HP Photosmart Wi-Fi e-AiO i HP Photosmart Premium z Faksem e-AiO.

Do wszystkich nowych drukarek dołączane jest bezpłatne oprogramowanie HP Photo Creations, umożliwiające tworzenie albumów fotograficznych, kalendarzy i innych projektów.

źródło: www.wirtualnemedia.pl

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7569284 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+