Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Technologia laserowa


Proces regeneracji kartridża do drukarki laserowej

Podstawowe pytanie, jakie zadaje sobie użytkownik, to:

Proces regeneracji kartridża - toner kartridż do drukarki laserowej lub kopiarkiUżywać materiałów oryginalnych czy kompatybilnych? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Bardziej odpowiednie będzie następujące sformułowanie: Czy w moim wypadku jest opłacalne i bezpieczne używanie tonerów kompatybilnych? Te dwa podstawowe czynniki, czyli opłacalność i bezpieczeństwo bezwzględnie muszą decydować w wyborze drogi zaopatrzenia.

Tonery kompatybilne

Ilekroć klient idzie do sklepu i jest mu proponowane zastosowanie kompatybilnego tonera do drukarki laserowej w wielu przypadkach sprzedający spotyka się ze znacznym oporem. Użytkownik uważa, że powinien to być produkt oryginalny. Swoją wypowiedź popiera tym, że takie zalecenia przeczytał w instrukcji obsługi do swojej drukarki. Producenci drukarek piszą wszelkie klauzule i zakazy, których do końca nie można wyjaśnić. W przypadku gdy sprzęt jest zupełnie nowy można zrozumieć po części obawy użytkownika aczkolwiek niekoniecznie. W pozostałych przypadkach, gdy mamy do czynienia ze starszym sprzętem odrzucenie możliwości oszczędności wydaje się trochę dziwne.

Toner nieoryginalny - cóż to jest ? Otóż toner "nieoryginalny" to produkt remanufakturowany. Inaczej mówiąc jest to produkt odnawiany. Dla wielu osób proces remanufaktury jest kojarzony z tzw. napełnianiem pustego pojemnika proszkiem (tonerem). Nic bardziej błędnego aczkolwiek niektórzy z producentów stosują takie techniki - tylko czy zechcieliby używać go potem w swoich urządzeniach ?

Na czym polega regeneracja tonera ?

Każdy toner jest zbudowany z kilkuset elementów wzajemnie ze sobą współpracujących. Tylko prawidłowe działanie wszystkich tych elementów daje nam pewność uzyskania wydruku o zadowalającej jakości. Bardzo istotnym elementem jest proszek barwiący - specjalnie opracowana mieszanka umożliwiająca drukowanie techniką laserową. Jako ciekawostkę można podać fakt, że część proszku w czasie procesu drukowania jest odkładana (jako tzw. toner resztkowy) w specjalnym pojemniku (niektórzy mówią o nim śmietnik) i nie jest w ogóle używana.

Czyli regeneracja tonera polega w głównej mierze na wymianie części mechanicznych na nowe. Wymiana ta jest dokonywana z utrzymaniem wysokich reżimów technologicznych oraz doświadczonych pracowników z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń.

Bardzo ważnym elementem podczas procesu regeneracji jest oczyszczenie pojemnika. Nie oczyszczenie tego pojemnika, który ma ograniczoną pojemność, może spowodować nawet uszkodzenie drukarki. Trzeba bardzo dokładnie wyczyścić sam pojemnik jak i inne części mechanizmu tonera, ponieważ niedokładne wykonanie tych czynności spowoduje niezadowalającą jakość wydruków w przyszłości.

Po wykonaniu powyższych czynności, otrzymujemy gotowy produkt. Jednak aby w pełni zabezpieczyć się przed błędami technicznymi, każdy toner zostaje poddany testom. Test polega na wydruku kilku próbnych stron. W przypadku pojawienia się wątpliwości produkt trafia ponownie na stół produkcyjny. Oszczędności i korzyści jaki możemy uzyskać dzięki zastosowaniu tonerów remanufakturowanych są ogromne. I nie chodzi tu tylko o obniżenie kosztów działalności ale również podniesienie prestiżu przez działania proekologiczne. Warto jest się chyba nad tym zastanowić......

Komentarze:


  • jak ustawić listwę doctor blade w hp 1215 jak ustawić listwę doctor blade w hp 1215

  • Captcha


    Z tej strony skorzystało już 7408931 osób
    Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
    Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

    social media Youtube Facebook Google+