Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówTechnologia laserowa


Toner polimeryzowany a standardowy

We wprowadzanej linii urządzeń kopiująco-drukujących firma Minolta zastosowała szereg najnowszych zdobyczy współczesnej nauki. Jedną z nich jest wprowadzenie polimerów do techniki obrazowania. Zastosowany toner polimeryzowany różni się zdecydowanie pod wieloma względami od używanego dotychczas, standardowego. Jego cząsteczki są o połowę mniejsze, mają jednolity kształt.

Toner polimeryzowany - wygląd cząsteczkiToner standardowy - wygląd cząsteczki

Dodatkowo każda cząsteczka zawiera wosk, który eliminuje z procesu utrwalania specjalny olej. Zmniejsza to liczbę materiałów eksploatacyjnych, obniża temperaturę oraz upraszcza sam proces utrwalania.

Toner polimeryzowany to także zmniejszenie nawet do emisji szkodliwych gazów, mającej znaczny wpływ na komfort pracy w biurach oraz środowisko naturalne naszej planety. Uzyskujemy także znaczną oszczędność - do wydruku strony potrzeba mniej cząsteczek nowego toneru i energii elektrycznej.

Główną jego zaletą jest jednak nowa jakość wydruków. Otrzymujemy bardziej wyrazisty, ostrzejszy wydruk, lepszą reprodukcja cienkich linii i punktów oraz płynne przejścia grafiki tonalnej.

Porównanie jakości wydruków tonerem polimeryzowanym i standardowym

źródło: www.minolta.pl

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7324868 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+