Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Problem wysychania tuszu w drukarkach atramentowych!

Jak wyeliminować to zjawisko i ograniczyć koszty do minimum?
Dwie koncepcje redukcji kosztów w drukarkach atramentowych.

Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri podkreślając rolę technologii w oszczędzaniu, zarówno dla sektora prywatnego jak i biznesowego uważają, że najbardziej kosztownym aspektem w technologii druku atramentowego jest wymiana kartridży do drukarek, spowodowana zaschniętym atramentem.

Z najnowszych badań wynika, iż jednym ze sposobów na wyeliminowanie problemu zasychania atramentu w dyszach jest technologia zainspirowana okiem ludzkim.

Zgodnie z informacjami podanymi przez "The Recycler" w lipcu, należy regularnie aplikować silikonowe kropelki na dysze podające atrament. Ludzkie oko podobnie jak dysza drukarki musi być stale nawilżane, tak by nie doprowadzić do wyschnięcia.

Powyżej opisaną teorię zastosować możemy do każdego rodzaju drukarek atramentowych, podobnie jak silikonowe kropelki na wszystkie rodzaje głowic.

Z drugiej strony eksperci HP zapewniają, że OEM podjął już odpowiednie kroki, aby zapobiec wysychaniu atramentu m.in. poprzez specjalną budowę kartridża, skład chemiczny atramentu, przemyślany wybór składników, budowę drukarki oraz odpowiednie serwisowanie. Dodatkowo drukarki HP wyposażone są w specjalne kapturki, które zapobiegają wysychaniu atramentu z głowicy podczas gdy drukarka nie jest używana.

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458541 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+