Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Kodak mówi stop drukarkom atramentowym!

drukarka kodakGigant branży fotograficznej - marka Kodak zbliża się ku upadkowi. Ogłaszając bankructwo i wycofując się z produkcji aparatów fotograficznych zapewniała, że nie zniknie z rynku. Tymczasem wycofuje się z rynku drukarek atramentowych i zaprzestaje sprzedawać ten sprzęt.

W związku z coraz mniejszym zainteresowaniem "plujkami" całkowite wycofanie się z tego rynku przez markę Kodak planowane jest w pierwszej połowie 2013 roku. Sytuacja firmy nie jest najlepsza, na początku roku deklarowano wyłącznie rezygnację z produkcji aparatów i kamer, tymczasem ogłoszono również likwidację sprzedaży drukarek atramentowych.

Decyzja ta generuje kolejne masowe zwolnienia, pracę może stracić kolejne 200 osób, co w skali roku oznaczać będzie zwolnienie aż 2700 pracowników.

Takie rozwiązanie ma przynieść marce Kodak 90 000 000 USD zysku. Firma deklaruje, iż bez względu na obecną sytuację dotychczasowi klienci nie powinny się martwić. Gigant rynku fotograficznego nadal będzie dostarczał atramenty do zakupionych wcześniej drukarek. Udzielone gwarancje będą honorowane, a klienci będą mogli liczyć na wsparcie i profesjonalną obsługę posprzedażową.

Mimo bankructwa priorytetem dla firmy Kodak jest nadal troska o klienta, weryfikowanie i zaspakajanie jego potrzeb.

Miesiąc temu marka Lexmark wycofała się z rynku drukarek atramentowych. Czy będzie ktoś jeszcze?

My wierzymy że to już koniec tej złej passy!

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458404 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+