Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Jak znaleźć IP drukarki

Niby proste, a jednak nie wszyscy o tym wiedzą!

Jak znaleźć IP drukarki? To pytanie z pewnością zadała sobie nie jedna osoba, która chciałaby połączyć się bezprzewodowo z komputerem.

Odpowiemy na to pytanie na przykładzie drukarki Epson RX620. Przyjmijmy, że drukarka podpięta jest bezprzewodowo przez kabel USB do routera Netgear i dobrze działa w połączeniu z komputerem. Podobne rozwiązanie chcielibyśmy zastosować dla iMac-a i dlatego właśnie potrzebujemy informacji o IP drukarki.

drukarka EpsonDrukarka połączona z komputerem przez router działa podobnie jak serwer drukowania. IMac-a nie można podłączyć bezpośrednio do drukarki ponieważ nie ma on własnego adresu IP. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, zatem jest nawiązanie łączności z routerem. Bardzo często IP komputera jest takie samo jak routera.

Ażeby go odnaleźć należy:

 • kliknąć start w systemie Windows
 • w okienku Uruchom wpisać ipconfig
 • wcisnąć ENTER
Dzięki temu uzyskamy dostęp do wszystkich domyślnych adresów IP.

Sam proces podłączenia jednej drukarki zarówno do systemu Windows jak i iMac zajmuje trochę więcej czasu. W związku z tym, iż drukarka podpięta jest przez USB, PC musi ją udostępniać w sieci. Niestety Mac używa innego protokołu niż Windows - LPD, dlatego też należy włączyć protokół tak by iMax widział drukarkę. Następnie w oknie "Szukaj" Windows należy wybrać funkcję systemu Windows "włącz lub wyłącz" by zaznaczyć i kliknąć na "Usługi drukowania i zarządzania dokumentem".

Kolejnym krokiem jest znalezienie i uruchomienie funkcji "Usługa drukowania za pośrednictwem portu LPD".

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że współdzielenie drukarki jest aktywne dla systemu Windows7. Aby się o tym przekonać należy otworzyć panel kontrolny, odszukać "Centrum sieci i udostępniania" i wejść w "Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania", przytrzymać kursor "w dół" aby w zakładce "Dom lub Praca" otworzyć konfigurację domowej drukarki. Włączyć udostępnianie plików i drukarek, zapisać zmiany i wyjść. Wykonując te czynności komputer może poprosić o podanie hasła do konta admina.

Kończąc naszą przygodę z szukaniem IP należy wybrać drukarkę, którą chcemy udostępnić. Klikamy prawym przyciskiem myszki na Właściwości i w zakładce "Udostępnianie" wybieramy opcje udostępnianie drukarki. Gotowe! Czy IP drukarki zostało znalezione?

Źródło: www.pcworld.pl

Komentarze:


 • Temat Temat

 • Captcha


  Z tej strony skorzystało już 7591556 osób
  Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
  Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

  social media Youtube Facebook Google+