Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Ekonomiczne drukowanie czas zacząć!

Chcesz obniżyć wydatki związane z drukowaniem? Przeczytaj!

Zaoszczędź swój czas i pieniądze. Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami dotyczącymi drukowania, a przekonasz się, że to naprawdę działa. Zacznij od drukowania na jednym arkuszu papieru, formatowania stron wydruku, a przede wszystkim od odpowiedniego połączenia drukarki z komputerem.

Poniżej kilka wskazówek:

Wydruk próbny

Drukowanie szczegółów to czasochłonne zajęcie. Jeśli zmniejszymy w niewielkim stopniu jakość drukowania, skrócimy nie tylko czas drukowania, ale zaoszczędzimy także ilość atramentu lub proszku, w zależności od rodzaju drukarki, potrzebnego do zadrukowywania kartek papieru.

Aby to zrobić otwieramy menu "Plik", następnie klikamy "Drukuj" i otwieramy zakładkę "Właściwości". W zależności od modelu urządzenia odszukujemy ikonę "Wykończenie" i obniżamy jakość drukowania.

Kilka stron na jednym arkuszu

Kolejna propozycja to drukowanie tekstu na jednym arkuszu. Aby zaoszczędzić na ilości zużytego papieru oraz skrócić czas drukowania zamieszczamy dwie strony tekstu na jednym arkuszu papieru. Metodę tę polecamy szczególnie podczas sporządzania przepisów, arkuszy kalkulacyjnych czy innych dokumentów, z których rzadko korzystamy.

Drukowanie kilku stron na jednym arkuszu możemy wykonać otwierając w menu "Plik" / "Drukuj" / "Właściwości". Następnie w zależności od modelu drukarki klikamy "Wykończenie" zwiększając ilość stron na arkuszu.

Więcej RAM dla drukarki

Rozszerzenie pamięci RAM w drukarce powoduje zwiększenie jej wydajności. Zacznijmy od sprawdzenia czy posiadany model drukarki możemy wyposażyć w dodatkowe moduły pamięci. W instrukcji obsługi lub na stronie internetowej producenta drukarki przeczytamy o danych technicznych urządzenia drukującego.

Jeśli już uzyskamy informacje dotyczące zasobów pamięciowych drukarki i jej maksymalnej pojemności ustalamy obecną pamięć urządzenia. W oprogramowaniu Windows XP otwieramy "Drukarki i Faksy", klikamy w drukarkę prawym przyciskiem myszy i wskazujemy na polecenie "Właściwości". Tu właśnie powinny pojawić się dane dotyczące ilości RAM drukarki.

Szybki interfejs

Sposób podłączenia drukarki do komputera ma bezpośredni wpływ na jej wydajność. Zwykle w drukarce atramentowej jak i laserowej odbywa się to przez interfejs USB 2.0, który zapewnia optymalną prędkość. Odmienna sytuacja jest w przypadku drukarek sieciowych lub komputerów podłączonych do sieci, które pełnią rolę serwera druku dla drukarki USB. W tym przypadku, aby skrócić czas wydruku należy użyć najszybszego łącza sieciowego.

Zalecamy korzystanie z podłączenia drukarki sieciowej do routera za pomocą kabla internetowego. Łączenie kablowe jest niezawodne i zdecydowanie w większości przypadków wydajniejsze. Prędkość w sieciach Wi-Fi maleje wraz z odległością. Zawsze przed rozpoczęciem drukowania powinnyśmy upewnić się, że drukarka lub serwer druku obsługuje standard 802.11n.

W przypadku połączenia kablowego sprawdzamy czy drukarka obsługuje Gigabit Internet lub jego odmianę 100 Base-T oraz czy router i sieć poradzą sobie ze wskazywanym czasem transmisji.

Witryny bez obrazków

Pojawiająca się na materiałach w Internecie reklama i grafika powodują wydłużanie się czasu drukowania. Dlatego zanim zdecydujemy się wydrukować coś z internetu, klikamy w ikonę "Wersja do druku". Spowoduje to przeformatowanie strony, pozbawiając ją grafiki w tekście.

Korzystając z przeglądarki Internet Explorer możemy to wykonać wskazując w menu "Narzędzia" / "Opcje internetowe" kartę "Zaawansowane" by móc usunąć pole wyboru "Pokaż obrazy" w rubryce "Multimedia".

W Firefoxie, zaś możemy to zrobić w menu "Narzędzia" / "Opcje" / "Treść" usuwając zaznaczenia pola wyboru "Pobieraj obrazki automatycznie".

Bez względu na to z jakiej przeglądarki korzystamy należy kliknąć w przycisk odświeżania strony F5, a następnie wybrać polecenie drukowania. Na zakończenie musimy pamiętać, aby zawsze cofnąć zmiany ustawień i przywrócić grafikę w witrynie internetowej.

Oszczędności mogą przyjść same, wystarczy w niewielkim stopniu przeorganizować sprzęt i przyzwyczajenia. Prawda, że łatwe?

Źródło: www.pcworld.pl

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7610565 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+