Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Grafen - przyszłość urządzeń drukujących

Amerykańscy naukowcy stworzyli nowy tusz, w którym znalazły się cząsteczki grafenu - najcieńszego materiału na świecie, zbudowanego z pojedynczej warstwy atomów węgla tworzących sześciokątne oczka przypominające plaster miodu.

struktura grafenu
(Źródło: wikipedia.org)

Do wytwarzania grafemu wykorzystuje się metodę opierającą się na złuszczaniu grafitu poprzez utlenianie lub zastosowanie różnych rozpuszczalników. Metoda, ta pozwoliła na osiągnięcie kilkukrotnie większej absorpcji światła, które zmieniane jest w energię elektryczną, co w przyszłości znacznie obniży koszty produkcji elektroniki wykorzystującej grafen.

Grafen jest kilkadziesiąt razy mocniejszy niż stal będąc jednocześnie doskonałym przewodnikiem.

Z najnowszych badań wynika, że atrament z grafenu ma 250 razy lepsze właściwości przewodzące niż jego poprzednie wzory. W związku z tym materiał z garfenu to przyszłość urządzeń elektrycznych, które wymagają wysokiej przewodności elektrycznej. Grafenowy atrament pozwoli drukować materiały taniej i na różnych podłożach.

Grafen został wybrany ze względu na dużą przewodność, stabilność chemiczną i elastyczność w porównaniu z alternatywnymi atramentami.

Zastosowanie grafenu jest tak szerokie, że ciągle trwają nad nim badania. Czekamy na kolejne odkrycia.

źródło: Recycler

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7610572 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+