Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Zakupy w sklepie mogą być jeszcze łatwiejsze!

Co zrobić by zakupy w sklepach były łatwiejsze? Jakie rozwiązania i unowocześnienia wprowadzić by kupować prościej, szybciej, bardziej intuicyjnie? Koszyki z tabletami i wirtualne plakaty z reklamą sklepów zastąpimy niedługo elektronicznymi kartkami z cenami.

Ceny na półkach w sklepie prezentowane będą na specjalnych wyświetlaczach wykorzystujących technologię E-Ink. Specjalny atrament stosowany w tej technologii zbudowany jest z milionów małych cząsteczek, dodatnio naładowanych białych i ujemnie czarnych zawieszonych w cieczy, które pokrywają elektrody sterujące wyświetlaczem.

Elektroniczny papier, na którym będzie można drukować etykiety z cenami wyposażono w podstawowe pigmenty: biały, czarny i czerwony. Kolor czerwony w zależności od zapotrzebowania zastępować będziemy mogli zielonym lub błękitnym, tak by metki z cenami stanowiły integralną część wystroju sklepu.

Dzięki temu, że wyświetlacze są w stałej łączności z komputerem ceny towarów będą aktualizowały się na bieżąco, co w przypadku promocji, rabatów i innych akcji marketingowych nie będzie wymagało dodatkowej pracy. Firma E-Ink deklaruje, iż wyświetlacze dostępne będą na rynku w trzecim kwartale 2013 roku.

schemat działania e-papieru

źródło: www.technogadzet.pl

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458484 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+