Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Urządzenia drukujące - rynek i tendencje w pierwszym kwartale 2013.

Rynek urządzeń drukujących zmienia się z roku na rok. W pierwszym kwartale 2013 roku sprzedaż zanotowała około 10% spadek. Na całym świecie sprzedano 25.800.000 urządzeń. Zgodnie z danymi z International Data Corporation (IDC) wartość sprzedanego towaru spadła o 5,7 % w ciągu roku do 14,3 usd mln. Jest to trzeci z rzędu kwartał, w którym odnotowujemy spadek zainteresowania rynkiem urządzeń drukujących.

Światowe rynki i trendy w biznesie zmieniają się w bardzo szybkim tempie. W związku z tym producenci drukarek i materiałów eksploatacyjnych do drukarek zmuszani są do gwałtownych zmian w swoim portfolio oferując coraz to nowsze produkty i usługi. Kluczowe obszary zmian dotyczą głównie mobilności, dostępności oraz rodzaju użytych do drukowania materiałów.

Jeżeli chodzi o urządzenia drukujące w pierwszym kwartale 2013, to kolorowe drukarki wielofunkcyjne (MFP) odnotowały największy wzrost sprzedaży, około 3,2 %. Laserowe drukarki monochromatyczne, zaś uzyskały 0,9 % wzrost sprzedaży. Mimo wzrostu sprzedaży wśród "laserówek", atramentowe urządzenia wielofunkcyjne nadal mają 50% udziałów w rynku urządzeń drukujących.

Wielofunkcyjne drukarki atramentowe nadal stanowią największą liczbę wśród urządzeń drukujących na rynku.
Z 15 mln sprzedanych urządzeń drukujących na całym świecie, 13 mln to kolorowe drukarki atramentowe.

W pierwszym kwartale 2013 roku monochromatyczne urządzenia laserowe utrzymują drugą pozycję na rynku, pod względem ilości sprzedanych urządzeń (7.800.000 szt.) i pierwszą w kategorii wartości sprzedanego towaru (5,5 mld usd), co stanowi 30 % udziału w rynku pod względem ilości sprzedaży i mają 39 % udział pod względem wartości sprzedaży.

Kolorowe urządzenia laserowe stanowią 42% udziału pod względem wartości sprzedanych towarów, podczas gdy tylko 7% udziału w liczbie sprzedanych jednostek.

  • HP - pomimo spadku w wysokości zajmuje pierwszą pozycję w pierwszym kwartale 2013 z 39 % udziałem w rynku. Dla HP USA były najbardziej znaczącym regionem pod względem wzrostu sprzedaży osiągając 1% w 1Q13.
  • Canon - osiągnął największy wzrost ilości sprzedanych towarów (5,3 mln sztuk drukarek), uzyskując pozycję nr II wśród największych producentów na rynku. Ten wynik spowodowany był wzrostem we wszystkich regionach za wyjątkiem Japonii.
  • Epson - pomimo rocznego spadku (26%) Epson utrzymał III pozycję na rynku z 3,9 mln sprzedanych sztuk. Podobnie jak w HP, USA były najlepszym rynkiem zbytu dla Epsona. Znaczący wzrost zanotowały Work Force WF i Work Force Pro.
  • Brother - umocnił swoją 4 pozycję uzyskując 11 % wzrost sprzedaży. Brother osiągnął wzrost we wszystkich rejonach za wyjątkiem Japonii, Bliskiego Wschodu, Afryki.
  • Samsung - zajmuje 5 pozycję sprzedając 1,7 mln sztuk z 2,7 % wzrostem sprzedaży w ciągu roku. Wzrost zanotował tylko w USA i Europie Zachodniej.

Udział w rynku V największych sprzedawcówUdział w rynku V największych sprzedawców drukarek

źródło: www.ocp.de

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458447 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+