Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerów



Nowinki ze świata druku


Jak zaoszczędzić czas podczas drukowania?

Korzystanie z komputera i urządzeń peryferyjnych mimo ogromnego postępu technicznego zajmuje sporo czasu. Co zrobić by przyspieszyć jedną z tych czynności - drukowanie? Jakie ustawienia i parametry drukowania wybrać? Jak skonfigurować urządzenie?

Poniżej kilka trików, które pomogą zaoszczędzić czas podczas drukowania!

Mniejsze obrazki

Jeśli tekst, który chcielibyśmy wydrukować zawiera nieistotną dla nas grafikę przydatnym jest jej zmniejszenie w edytorze tekstu lub usunięcie. Mniejsze zdjęcie zdecydowanie skróci czas drukowania oraz zmniejszy ilość wykorzystanego tuszu.

Dwustronne drukowanie

Drukowanie po obu stronach kartki to oszczędność nie tylko czasu, ale również pieniędzy i powierzchni. Zamiast ten sam 2 stronnicowy tekst wydrukować na 2 oddzielnych kartkach, możemy to zrobić wykorzystując tylko jedną. Opcje taką wystarczy zaznaczyć we właściwościach drukarki.

Drukarka w stanie uśpienia

Każdorazowe podłączenie drukarki do prądu powoduje jej kalibrację. Proces czyszczenia dysz po pierwsze trwa, po drugie zużywa też atrament. Zalecamy zatem nie wyłączać drukarki z prądu a jedynie trzymać urządzenie w stanie uśpienia. Dzięki temu drukarka po wysłaniu jej zlecenia błyskawicznie powraca do akcji.

Powyższe porady z pewnością przydadzą się każdemu. Kiedy potrzebujemy wydrukować coś szybko każda sekunda ma znaczenie. Ta wiedza przyda się nie tylko w pracy, ale również w życiu codziennym.

źródło: pcworld.pl

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458424 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+