Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Drukowanie na kopertach

Drukowanie dokumentów, artykułów czy innych wiadomości na zwykłym papierze A4 stało się codziennością. Z tą czynnością radzą sobie już wszyscy, wystarczy wcisnąć plik/drukuj. Drukowanie na kopertach, drukowanie broszur czy wykorzystanie znaku wodnego nie jest jednak już tak powszechnie znane. Poniżej kilka przykładów i wskazówek jak za pomocą programu Microsoft Office 2010 drukować na nietypowych, ale równie często wykorzystywanych i przydatnych nośnikach.

Jak wydrukować adres na kopercie?

Na początku powinnyśmy zmienić rozmiar strony, zgodny z posiadaną przez nas kopertą. Możemy to zrobić w zakładce układ strony / ustawienia strony / rozmiar. Z długiej listy różnych opcji wybieramy nasz rozmiar, np. koperta#9 o rozmiarach (9,84 x 22,54) i klikamy. Spowoduje to dostosowanie kształtu i wymiarów wydruku do posiadanego przez nas nośnika w podajniku. Przy tej operacji należy także pamiętać o orientacji strony zgodnej z ułożeniem papieru w drukarce. Aby to wykonać należy wybrać zakładkę orientacja i zaznaczyć orientacje poziomą lub pionową. Kolejną ostatnią już czynnością jest uzupełnienie danych na kopercie i wydruk

Jak drukować w postaci broszury?

W tej opcji dwie strony drukowane są obok siebie, tak aby po zgięciu papieru można było czytać dokument jak książkę. Proces drukowania zaczynamy od wybrania orientacji strony, o czym pisaliśmy powyżej. W przypadku drukowania w opcji "Broszura" należy wybrać poziomą orientację strony. Klikając Plik – Drukuj – Właściwości – Pozioma orientacja strony. W przypadku, gdy drukarka będzie obsługiwała tryb druku dwustronnego w oknie dialogowym powinnyśmy wybrać opcję "druk dwustronny – krótka krawędź". Wracając do polecenia Drukuj – wybieramy układ strony / zakładka Broszura i drukujemy

A jak wstawić znak wodny?

Znak wodny (filigran) widoczny jest w momencie gdy włączymy funkcję – widok układu wydruku lub widok odczytu pełnoekranowego oraz na wydrukowanym dokumencie. Chcąc wstawić znak wodny z niestandardowym tekstem należy:

  1. W karcie Układ strony w oknie Tło strony kliknąć Znak wodny.
  2. Następnie w zależności od rodzaju znaku wodnego jaki chcemy wstawić należy wykonać jedną z poniższych czynności:
    • kliknij we Wstępnie zdefiniowany znak wodny w galerii znaków wodnych
    • kliknij Niestandardowy znak wodny z opcją tekstowy znak wodny / wpisz własny tekst (tekst można formatować, zmieniać pozycję, czcionkę, jej wielkość i przejrzystość tekstu)
Chcąc zobaczyć jak będzie wyglądał znak wodny po wydrukowaniu należy podejrzeć stronę poprzez Widok układu wydruku.

Znaki wodne, z których można skorzystać znajdują się w galerii tesktów znaków wodnych.

Znak wodny to rozwiązanie doskonałe do oznaczania dokumentów jako dokumenty poufne, do szkiców i próbek.Znając i korzystając z możliwości programowych możemy ułatwić i przyspieszyć pracę w biurze. Dodatkowo odpowiednie przygotowanie dokumentów to profesjonalizm, którego nie powinno brakować także w obiegu dokumentów.

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7458553 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+