Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


Drukuj bez ograniczeń

Do tej pory drukowanie mogło odbywać się wyłącznie poprzez kabel USB, ewentulanie interfejs. Dzisiaj wystarczy dostęp do internetu by móc drukować w dowolnie wybranym miejscu.

Nowe możliwości drukowaniaObecnie drukarki podłączone są do internetu albo poprzez Wi-Fi lub bezpośrenio poprzez komputer. W tym przypadku zatem możemy drukować zdalnie z dowolnego miejsca w sieci. Takie rozwiązanie przynosi duże korzyści, nowe możliwości dla wszystkich kórzy posiadają komputery. Przykładowo będąc w domu możemy wykonywać wydruki w miejscu pracy, u koleżanki, kolegi czy wybranej przez siebie kawiarni. Aby to jednak było możliwe koniecznym jest udostępnienie urządzenia innym użytkownikom. Jak to zrobić?

  Do systemu można podłączyć każde urządzenie przestrzegając kilku reguł:
 • należy korzystać z usług Google (wystarczy mieć konto Gmail, Google+, YouTube)
 • należy korzystać z przeglądarki Google Chrome

Mimo wszystko jeśli nie uda się spełnić tych warunków drukarkę można samodzielnie podłączyć do usług Google.

Podłączanie drukarki rozpoczynamy od aktywacji usługi dostępnej w przeglądarce Google Chrome – Cloud Print.

Następnie dodajemy do niej lokalne drukarki:

1. Otwieramy Google Chrome i wybieramy w prawym górnym rogu okna przeglądarki przycisk z ikonką listy. Klikamy Ustawienia .


2. Nastęnie wybieramy Pokaż ustawienia zaawansowane i przewijamy stronę z ustawieniami do końca.


3. W sekcji Google Cloud Print klikamy Zarządzaj , a następnie Dodaj drukarki.


4. W nowym oknie przeglądamy listę naszych lokalnych drukarek. Domyślnie wszystkie drukarki bedą zaznaczone do udostępnienia. Pozostawiamy tylko te, które faktycznie chcemy udostępnić i udostępniamy poprzez przycisk Dodaj drukarki

Jak podłączyć drukarkę sieciową?

Obecnie wiele drukarek domowych ma interfejs Wi-Fi dodatkowo możliwość bezpośredniej współpracy z usługą Google Cloud Print. Oznacza to wówczas, że drukarka może drukować przez internet niezależnie od komputera i używanej przeglądarki internetowej.

 1. Na panelu drukarki naciskamy Ustawienia ECO, w następnym menu drukarki przechodzimy do opcji: Konfiguracja usługi WWW.
 2. Z menu rozwijanego wybieramy Konfiguracja poł. z usługą WWW, następnie Konfiguracja Google Cloud Print.
 3. Kolejny krok to przycisk Zarejestruj w Google Cloud Print i przycisk Tak. Kolejne czynności jakie należy wykonać podpowiada już drukarka na ekranie. W etapie końcowym urządzenie poprosi o papier i drukuje dokument.
 4. Na wydruku znajdować się będzie ważny tylko przez 15 minut adres, który należy otworzyć w przeglądarce. Klikamy Rejestracja drukarki zakończona. Oczywiście należy pamiętac, że te wszystkie czynności są możliwe w momencie zalogowania się na konto Google.
 5. Na zakończenie urządzenie zostanie przypisane do Twojego konta w usłudze Google Cloud Print.

Po zarejestrowaniu swojej drukarki w Cloud Print wchodzimy na stronę Google / Cloudprint i klikamy Drukuj. Powinna pojawić się lista drukarek, z której wybieramy tę udostępnianą i udostępniamy ją

W oknie Zaproś innych: wpisujemy adres email, którego właścieciel będzie mógł korzystać ze zdalnego drukowania. Udostępniamy. Osoba z adresem email, który został podany otrzyma wiadomość z powiadomieniem.

Drukarkę można także udostępnić grupie osób. Zmieniamy wówczas pozycję z Prywatnej na Dostęp do drukarki ma każda osoba dysponująca linkiem i zapisujemy zmiany.

W oknie udostępniania powinien pojawić się bezpośredni link drukarki. Możemy go wkleić do emaila, udostępnić na stronie, podać na forum ..

Po otrzymaniu powiadomienia o tym, że ktoś udostępnił nam drukarkę należy:

 1. Dodać drukarkę
 2. Po przeniesieniu na stronę Cloud Print zaakceptować dodanie drukarki.
 3. W aplikacjach Google (gmail, dysk) powinno pojawić się okno drukowania. Jako domyślna drukarka pojawi się PDFCreator, aby drukować na zdalnej drukarce w Google Cloud Print zmieniamy drukarkę i klikamy Drukuj

Drukowanie tylko z usług Google ogranicza zastosowania usługi Cloud Print. Aby to zmienić należy zainstalować sterownik, który dodaje zdalne drukarki do Windows.

Wystarczy otworzyć stronę Tools / Google / Page cloudprintdriver i kliknąć Pobierz Drukarkę Google Cloud. Zaakceptować, zainstalować i zapisać plik virtualprintersetup.exe na dysku i po zakończeniu pobierania uruchomić go.

Gdy drukarka jest już dostępna dla programów należy otwórzyć np. edytor tekstu, nacisnąć Drukuj , z listy drukarek wybrać Drukarka Google Cloud i wydrukować.

źródło: PC Format

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7591418 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+