Druknet.pl

Wortal o drukowaniu,
regeneracji tuszy i tonerówNowinki ze świata druku


HP Ink Tank System dla małych przedsiębiorstw

Jak podają media, HP ma stworzyć nową grupę produktów przeznaczonych dla mniejszych przedsiębiorstw. HP oprocował nowy system uzupełniania tuszu – HP Ink Tank System, który ma przynieść oszczędności oraz wygodę podczas uzupełniania zbiorników.

Według HP pełne pojemniki mają wystarczyć na wydrukowanie do 8000 kolorowych stron lub do 10000 czarno-białych stron. Właśnie na tyle mają pozwalać zupełnie nowe drukarki tej firmy, stworzone z myślą o małych przedsiębiorstwach oraz wielkoobjętościowym druku. Zamiast wkładanych kartridży z chipami, nowe drukarki HP będą przyjmować tusz bezpośrednio z buteleczek. Rozwiązanie takie istnieje już co prawda na rynku od kilku lat, zostało stworzone z myślą o urządzeniach, które są nieustannie eksploatowane. Gdy w zbiorniku kończy się tusz, wystarczy odkręcić buteleczkę i dolać do wymaganego poziomu. Co więcej, HP przygotowało mechanizm, dzięki któremu ani jedna kropla tuszu nie może wydostać się na zewnątrz. Przepływ rozpoczyna się dopiero po zetknięciu szyjki butelki ze zbiornikiem drukarki. Niczego nie trzeba wyciskać czy przekuwać. HP Ink Tank System ma zapobiegać przelewaniu się tuszu. Gdy maksymalna ilość cieczy znajdzie się w zbiorniku, komora ulega zablokowaniu, a dodawanie tuszu ponad stan staje się niemożliwe. Dzięki temu posiadacze urządzeń HP mają uniknąć problemów charakterystycznych dla manualnego zapełniania zbiorników.

Producent jasno definiuje odbiorców nowych urządzeń HP. Nie jest to rozwiązanie przeznaczone dla sporadycznego, domowego wykorzystania. Jak w przypadku systemów stałego zasilania, tak i tutaj, tusz musi być stale wykorzystywany, aby zachował odpowiednie właściwości. Właśnie dlatego HP kieruje swoją ofertę do małych przedsiębiorstw stosując wielkoformatowy druk.

Wraz z systemem Ink Tank System debiutują dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne wykorzystujące to rozwiązanie: HP DeskJet GT 5820 All-in-One oraz tańszy HP DeskJet GT 5810 All-in-One. Pod względem wyglądu, specyfikacji oraz eksploatacji oba urządzenia wielofunkcyjne nie różnią się absolutnie niczym. Droższy HP DeskJet GT 5820 posiada za to moduł Wi-Fi. Jednak nawet na tańszym HP DeskJet GT 5810 wydrukujemy coś bezprzewodowo, korzystając ze smartfonu lub tabletu. Wszystko dzięki technologii Wi-Fi Direct, która sprawia, że sparujemy tańsze urządzenie wielofunkcyjne z Androidem oraz iOS. Nawet bez żadnej sieci dostępnej w pobliżu. Nowe urządzenia z serii DeskJet zostały dostosowane do potrzeb małych firm – bezmarginesowego, kolorowego druku ulotek, zdjęć, broszur czy plakatów.

źródło: https://www.spidersweb.pl

Materiały eksploatacyjne do drukarek Hewlett Packard (HP) dostępne są w sklepie internetowym AGAWA.PL.

Komentarze:


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy do tego artykułu

Captcha


Z tej strony skorzystało już 7569205 osób
Copyright ©, AGAWA.PL Sp. z o.o.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

social media Youtube Facebook Google+